Левски разби Атлетик (Куклен) с 6:0

Кабов с първо попадение за столичани, Станислав Иванов се отчете с два гола

Левски очаквано се класира за 1/8-финалите за турнира за Купата на България. "Сините" победиха с 6:0 третодивизионния Атлетик (Куклен) на стадион "Локомотив" в Пловдив и спокойно чакат следващия си съперник. Двубоят бе и генерална репетиция за дербито с ЦСКА, което е в събота.
Юношата Атанас Кабов вкара първия си гол с екипа на "сините" в професионалния футбол, а други две попадения бяха дело на младия нападател Станислав Иванов. Головата си суша прекъсна Серджиу Буш, а Фелипе Нашименто също се разписа сред голмайсторите. Янко Гюзлев от Атлетик си вкара автогол.Наставникът Славиша Стоянович бе направил доста промени в състава от победата с 4:1 над Витоша (Бистрица). Осем от стартовите 11 на столичани ги нямаше, а единствено Милош Цветкович, Иван Горанов и  Паулиньо отново започнаха от първата минута.
Футболистите на третодивизионния Атлетик могат да бъдат доволни от представянето си. През първите 40 минути на мача със столичния гранд те стояха почти равностойно, като и имаха възможност да поведат в резултата. В 40-ата минута обаче играчите на Славиша Стоянович най-после успяха да поведат в резултата, а само минути по-късно направиха 2:0 и се прибраха на почивката с комфортен аванс.
Силите на Атлетик свършиха, а след 60-ата минута Левски се забавляваше на терена. От 71-ата до 85-ата минута тимът от Куклен получи цели четири попадения, едно от които бе автогол.
Левски опита да вкара седми гол до края на мача, за да зарадва феновете на клуба с това символично за феновете число преди мача с ЦСКА, но до такъв не се стигна.