Левски разби Славия с 4:0

Жорди Гомес с първи два гола, Мапуку и Буш също бележи

Делио Роси записа трета победа в първите си три мача начело на Левски. Този път „сините“ надиграха Славия с 4:0 в най-старото столично дерби, което се игра на стадион „Георги Аспарухов“. Попаденията бяха дело на Жорди Гомес на два пъти и Жуниор Мапуку.Италианският треньор вече има голова разлика 9:0 откакто застана начело на Левски. Златомир Загорчич пък отново не успя да победи „сините“ и все още няма успех над тях като футболист или треньор.Срещата се запомни с няколко дискусионни ситуации. Домакините откриха от дузпа в 31-ата минута, която бе отсъдена за нарушение на Велков срещу Яблонски и предизвика много спорове. С изпълнението се нагърби Жорди Гомес, а ударът бе неспасяем - в сглобката на вратата. Това бе първи гол за халфа с екипа на Левски.В последните секунди на първата част при центриране от фаул Велков изби топката право в Мапуку, който от точката на дузпата разстреля Георги Петков за 2:0.През втората част темпото спадна, а и двата отбора имаха претенции към съдията. Ивайло Стоянов спести втори жълт и съответно червен картон за Жорди Гомес. По-късно реферът подмина игра с ръка на Стефан Велков в наказателното поле на Славия и не отсъди втори наказателен удар.Левски вкара трето попадение в последните минути. Топката бе пусната към Обертан в наказателното поле, но французинът бе в засада, която не бе отсъдена. Звездата на „сините“ пусна отлично в коридор към Гомес, който от няколко метра простреля Георги Петков за класическото 3:0.В даденото от рефера продължение Панайотов стреля, Петков изби, топката попадна в Боримиров, който я прати на далечната греда, а там Буш засече за крайното 4:0.Левски заема четвърто място с 13 точки и мач по-малко от лидера ЦСКА, който е с 16. Славия пък заема 12-то място с 5 точки.