Левски разби Верея с 7:0

"Сините" смазаха Верея със 7:0, португалец с дебютен гол

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Левски си го изкара на Верея за загубата от Лудогорец! "Сините" надделяха със 7:0 на своя стадион "Георги Аспарухов" пред около 10 000 зрители. Голмайсторът Станислав Костов се отчете с нови две попадения, а толкова реализира и Давиде Мариани. Нуно Рейш се отчете с дебютен гол при първия си мач като титуляр, а Хали Тиам и Холмар Ейолфсон също записаха имената си сред голмайсторите. Гостите пък завършиха мача с 10 души, след като Мачадзе извърши нарушение в собственото си наказателно поле и съдията го прати в края на първото полувреме под душовете.
Срещата се игра изцяло на една врата, а тима на Славиша Стоянович се забавляваше на терена. Играчите в синьо можеха да постигнат успех и с двуцифрен резултат, но веднъж гредата спаси гостите, един гол бе отменен, а на няколко пъти топката прелиташе опасно близо до вратата от чисти ситуации. Стражът на Верея Цинцарски също се намеси решително в няколко ситуации и предотврати сигурни голове.
Нуно Рейш се отчете с дебютно попадение още в 10-ата минута, когато Левски излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер топката попадна в португалеца, който веднага стреля с левия крак и прати топката в ъгъла.
Станислав Костов отбеляза първото си попадение в срещата в 20-ата минута, а в 43-ата Давиде Мариани от дузпа направи 3:0. За наказателния удар Мачадзе събори Горанов и бе изгонен с директен червен картон.
Костов вкара своя втори гол в 49-ата минута, когато бе изведен от Мариани и с хубав удар по земя направи безпомощен Цинцарски. Мариани в 57-ата минута направи 5:0, след като Кабрал проби по крилото и го намери на точката на дузпата.
15-ина минути преди края на двубоя и Хали Тиам успя да реализира след заучено изпълнение на фаул.
В последната минута на редовното време Холмар Ейолфсон оформи крайното 7:0, след като реализира с глава след центиране от корнер.
Успехът прати Левски временно на върха в класирането. "Сините" са с 31 точки, но и с мач повече от Лудогорец, който има 29.