Левски се класира за Лига Европа

„Сините“ биха Верея в баража в драма след дузпи

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Левски се класира за Лига Европа, след като постигна победа над Верея след невероятна драма с дузпи."Сините" спечелиха с 10:9 след изпълнение на дузпи, след като редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1.Краев откри за домакините в 44-ата минута, а Бандаловски лиши левскарите от победа в редовното време, след като реализира в 93-ата минута.При дузпите драмата бе пълна и двата тима си изпълниха общо 22 наказателни удара, а заралии в един момент имаха аванс от две дузпи преднина и се виждаше как ще стигнат до успеха, но Еуженио и Елиаш пропуснаха по нелеп начин. За Левски пропуските бяха дело на Бурабия и Александров, а последната дузпа при наказателните удари бе изпълнена от вратаря на Верея Колев, чийто удар бе спасен.