Гледай
на живо

Лион изхвърча от Купата на Лигата

Мансини намали за гостите, което се оказа недостатъчно за продължаване напред

Лион отпадна от осминафиналите за Купата на Лигата на Франция, след като загуби с 1:4 при визитата си на Монпелие. Брюно Женсио даде почивка на част от титулярите и техните заместници не успяха да се справят със задачата да продължат напред. Все пак “хлапетата” откриха резултата в 11-ата минута, когато Мизан Маолида бе точен. До края на пърата част обаче домакините обърнаха до 3:1. Сулейман Камара на два пъти и Соломон Самбия вкараха, за да дадат преднина на тима си. В самия край на мача пък Кевин Бериго реализира дузпа, с която подпечата успеха на южняците и преминаването им към четвъртфиналите. Напред продължава и тимът на Амиен, който се наложи с 2:1 над втородивизионния Тур. Бачибу Коита и Емануел Буриго дадоха аванс на домакините, а в края на мача Даниел Мансини намали за гостите, което се оказа недостатъчно за продължаване напред.