Лион надви Монако с 3:0

Така Лион събра актив от 31 точки, като излезе на 3-ото място във временното класиране

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Лион записа класическа победа с 3:0 над Монако в сблъсъка между двата тима от 18-ия кръг във френската Лига 1. Домакините на “Стад дьо Люмиер” тотално надиграха своя съперник и можеха да спечелят и доста по-убедително, ако не бяха някои блестящи намеси на вратаря Диего Беналио. Точни за успеха на “Хлапетата” бяха Усем Ауар в 6-ата , Набил Фекир в 34-ата и Ферлан Менди в 59-ата минута.Още от самото начало Лион започна агресивно и в 6-ата минута стигна и до откриване на резултата. Бертран Траоре центрира остро, вратарят Беналио изби топката, но право в краката на Ауар, който без забавяне я насочи в мрежата за 1:0.В 17-ата минута Набил Фекир бе спънат в наказателното поле и в първия момент съдията посочи бялата точка, но след това получи сигнал от асистента си, че нападателят на Лион е бил в засада и отмени решението си.Все пак в 35-ата минута именно Фекир удвои преднината на своя тим. Кени Тете не се отказа да гони една топка до аутлинията и с шпагат успя да я насочи към Фекир, който от движение я засече във вратата за 2:0.В началото на второто полувреме положението за гостите стана още по-неприятно, тъй като Александър Головин получи директен червен картон. Интересното е, че арбитърът взе това решение след като изгледа нарушението на руснака с помощта на ВАР и прецени, че влизането му с бутоните отзад заслужава изгонване.Лион се възползва от численото си предимство и до края на мача правеше каквото си поиска. В 59-ата минута логично падна и трети гол. Тете с прекрасно центриране отдясно намери Ферлан Менди в пеналта и той с глава порази вратата за 3:0.Така Лион събра актив от 31 точки, като излезе на 3-ото място във временното класиране. Монако пък остава на предпоследната 19-а позиция с 13 точки.