Лион разби АЗ Алкмаар с 7:1

Лион се подигра с АЗ Алкмаар

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Олимпик (Лион) разгроми АЗ Алкмаар със 7:1 в реванш от 1:16-финалите и вече е на осминафинал в Лига Европа. "Хлапетата" излязоха спокойни на своя стадион, след като преди седмица на холандска земя разбиха съперника с 4:1.Преди почивката паднаха цели пет гола. Фекир откри за домакините още в 5-ата минута, след като се възползва от колективна грешка в отбраната на съперника. В 17-ата Жиле сервира топката на точката на дузпата на непокрития Корне и той покачи на 2:0. 9 минути по-късно Гарсия намали след силен шут от далеч – 2:1.  В ответната атака обаче Фекир върна аванса от два гола на Лион с помощта и на рикошет – 3:1. В 34-ата минута Дардер овладя пас от Гезал и прониза стража на АЗ Тим Крул за 4:1. Фекир оформи своя хеттрик в 78-ата минута, след като Дардер го изведе на празна врата за 5:1.До края остана време да се разпишат и Оар (87) и Диаби (89), за да оформят крайното 7:1.