Лион с класика срещу Амиен

Хлапетата с пета поредна победа

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Олимпик (Лион) победи с класическото 3:0 гостуващия Амиен в мач от 33-ия кръг на Лига 1.
Домакините доминираха от самото начало и заслужено стигнаха до откриването на резултата в 30-ата минута, когато се разписа Мариано Диас след хубав пас на Мемфис Депай.
Чак в 83-ата минута Лион поведе с 2:0, когато се разписа Депай след подаване на Траоре, който пък оформи крайния резултат само 3 минути по-късно.
Това бе пета поредна победа на "хлапетата" във френското първенство.
След този успех Лион се намира на третото място във временното класиране с 66 точки, докато Амиен остава 14-и с 37 пункта.