Ливърпул и Тотнъм завършиха наравно 2:2

Хари Кейн пропусна и вкара дузпа за 100-ия си гол във Висшата лига

6 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Ливърпул и Тотнъм завършиха при 2:2 в днешното дерби от 26-ия кръг на Висшата лига. Мачът предложи много емоции, въпреки многото грешки през целия двубой, а последните 15 минути бяха инфарктни.
Мохамед Салах откри резултата след грешка в отбраната на Тотнъм и излезе сам срещу Лорис за 1:0 в полза  на домакините.
Резултатът се запази до 80-ата минута, когато Виктор Уаняма простреля съперника с топовен шут извън наказателното поле.
Пет минути по-късно Тотнъм получи спорна дузпа, при която останаха съмнения за засада на Кейн преди нарушението на Лорис срещу него. След консултация между главния и страничния рефер, наказателният удар бе отсъден, но Хари Кейн пропусна, стреляйки във вратаря на Ливърпул.
Нови пет минути след драматичния пропуск феновете на Ливърпул празнуваха заради страхотна индивидуална изява на Мохамед Салах, разходил се в наказателното поле за 2:1.
Не всичко обаче бе решено, а финалът предстоящи в последните 5 минути, когато Тотнъм получи втора дузпа, за ритник на Ван Дайк в гърба на съперник, а Кейн вкара 100-ия си гол във Висшата лига, оформяйки крайното 2:2.
Ливърпул запази третата позиция, но само на точка пред Челси (с мач по-малко) и на две пред петия Тотнъм.