Ливърпул победи Бърнли  с 3:1

Мърсисайдци остават без загуба и отново са на 2 точки от върха

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Ливърпул спечели трудно с 3:1 при визитата си на Бърнли в междинния 15-и кръг на английската Висша лига и продължава без загуба от началото на сезона, доближавайки се пак на 2 точки до шампиона и лидер Манчестър Сити.
През първата част домакините се защитаваха добре и не допускаха опасности пред вратата на Джо Харт. Една от звездите на гостите Джо Гомес получи контузя в глезена и изненесен на носилка в 24-ата минута, а мястото му зае Трент Александър-Арнолд.
Четири минути преди почивката Ашли Барнс засече центриране на Брейди от фаул и прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада.
След почивката Харт спаси удари на Стъридж и Кейта, а в свой отговор домакините поведоха в 54-ата минута, когато Тарковски засече на далечната греда центриране от корнер, Алисон изби и след това Джак Корк се разписа за 1:0. Стражът на Ливърпул настояваше, че срещу него е извършено нарушение от Ууд, но попадението бе зачетено.
Мърсисайдци реагираха бързо в 62-ата минута Кейта разигра добре с Ориги, който върна топката към Джеймс Милнър, разписал се за 1:1. Три минути след това Клоп включи в игра Фирмино и Салах, които замениха Ориги и Морено, а в 69-ата минута Ливърпул стигна до пълен обрат. Александър-Арнолд центрира от фаул, а Ван Дайк стигна до топката пред аутлинията и я центрира в малкото наказателното поле, където Фирмино засече за 1:2.
Домакините се опитаха да натиснат и в добавеното време Алисон първо спаси опасно положение пред вратата си, а в ответната атака Джердан Шакири (90+1) оформи крайния резултат.
След 12-ия си успех за сезона Ливърпул е втори с 39 точки и на 2 зад Манчестър Сити. Бърнли е в опасната зона, заемайки 18-а позиция с 9 точки.