Ливърпул победи Саутхемптън с 3:0

Салах задмина легенда при класика на Ливърпул

Ливърпул победи категорично гостуващия Саутхемптън с класиката 3:0 в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига.
Мохамед Салах (31, 41) блесна с два прекрасни гола за мърсисайдци през първата част след асистенции на Джорджиньо Вайналдум и Филип Коуиньо. Така египетският национал има вече 9 гола в 12 мача за тима от началото на сезона в английския елит, задминавайки рекорда на една от клубните легенди Роби Фаулър от 8 попадения за същия брой срещи в началото на кампания.
След почивката Филипе Коутиньо (68) довърши „светците” с трети гол, оформяйки крайния резултат.
Така Ливърпул записа шеста победа от началото на сезона и остава на пета позиция с 22 точки. Саутхемптън е 14-и с 13 точки.