Ливърпул разби Арсенал с 4:0

Мърсисайдци размазаха „топчиите” на Анфийлд с 4:0

Ливърпул видя сметката на трагичен Арсенал, след като смаза лондончани с 4:0 в голямото дерби от 3-ия кръг на Висшата лига, играно на "Анфийлд".Роберто Фирмино (17) даде тон на шоуто, а в 40-ата минута Садио Мане с изумително изпълнение удвои преднината на домакините. За първите 45 минути "топчиите" не само играха безобразно слабо, но и не отправиха нито един точен изстрел и логично се оттеглиха на почивката с пасив от 0:2.В 57-ата минута след няколко пропуска името си сред голмайсторите записа и Мохамед Салах, който при попаденията пробяга почти цели терен с топка в крака. Крайното 4:0 оформи резервата Даниел Стъридж. За целия мач пък гостите така и не уцелиха вратата на Лорис Кариус.В класирането Ливърпул събра 7 точки и се изкачи в челото на таблицата, докато Арсенал остава с едва 3 т. и се намира на 16-то място.