Ливърпул разби Брайтън с 4:0

Мърсисайдци се наложиха с 4:0

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Ливърпул разгроми с 4:0 Брайтън в мач от последния 38-ми кръг на Висшата лига.Мохамед Салах вкара дежурния си гол и така завършва кампанията с 32 попадения и 10 асистенции. Той се разписа срещу 17 съперници във Висшата лига, което е рекорд. Освен това египетската звезда асистира на Доминик Соланке, който беше точен за 3:0 в 53-ата минута.Останалите голове бяха дело на Деян Ловрен (40) и Андрю Робъртсън (85). Мърсисайдци завършиха сезона 4-то място със 75 точки и със сигурност ще играят в Шампионска лига догодина, без значение от развоя на финала с Реал Мадрид. Брайтън запази мястото си в елита с своята 15-та позиция.Мачът на "Анфийлд" очаквано започна по-активно за домакините и още в 7-та минута Джордан Хендерсън шутира от разстояние в аут. По-добрата игра на финалиста в Шампионска лига продължи и  след 20-та минута Садио Мане, Върджил ван Дайк и Трент Александър-Арнолд последователно пробваха да отбележат, но отново без успех.Така се стигна до 26-та минута, когато обичайният Мохамед Салах се озова под светлината на прожекторите. След подаване на Доминик Соланке, египетската звезда реализира 32-ия си гол за сезона и даде аванс на мърисайдци.5 минути преди края на полувремето Деян Ловрен удвои аванса на своя тим, след като защитниците на гостите не успяха да изчистят добре топката след корнер и Робъртсън намери централния защитник в наказателното поле, откъдето Ловрен не сбърка с глава.През втората част домакините продължиха да са безапелационни и в 53-та минута Соланке отбеляза първото си попадение за Ливърпул, след като напредна в наказателното поле и с мощен шут заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на Брайтън.До края на срещата Ливърпул игра спокойно заради приближаващия финал в Шампионската лига срещу Реал Мадрид, но въпреки това Андрю Робъртсън отбеляза в 84-ата минута за крайното 4:0.