Ливърпул разби Уест Хям с 4:0

Коутиньо с два бързи гола, Андре Аю с уникален пропуск

Ливърпул записа убедителна победа с 4:0 като гост на Уест Хям в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига.
Даниел Стъридж изведе мърсисайдци напред в 35-ата минута, а домакините пропуснаха да се оттеглят при равенство на почивката заради уникалния пропуск на Андре Аю. Ганаецът на два пъти удари гредата с удари от метър-два и не успя да изравни резултата.
Ливърпул удари лошо съперника си с две бързи попадения на Филипе Коутиньо в 57-ата и 62-ата минута, а Ориги оформи крайното 4:0 в 76-ата.
Ливърпул отново е в топ 3 със 73 точки, на една пред Манчестър Сити и 4 пред Арсенал, но с мач повече. Уест Хям пък остава в средата на таблицата с 42 точки.