Ливърпул разби Уотфорд с 5:0

Мърсисайдци прегазиха Уотфорд и изпревариха Тотнъм, египтянинът задмина Кейн

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

След загубата от Манчестър Юнайтед (1:2) на „Олд Трафорд” миналата седмица Ливърпул смачка у дома Уотфорд 5:0 в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига и изпревари Тотнъм на третата позиция във временното класиране. „Шпорите” обаче са с мач по-малко.
Голмайсторът на мърсисайдци Мохамед Салах предложи поредна доза от своята магия и реализира четири от головете, задминавайки със своите 28 попадения звездата на Тотнъм Хари Хейн (24 гола) на върха в листата на най-добрите реализатори в английския елит. Салах има вече 36 гола от началото на сезона във всички турнири, подобрявайки рекорда от 33 попадения на Фернандо Торес за най-много голове от един играч в дебютния му сезон за Ливърпул. Египтянинът откри резултата още в 4-ата минута след асистенция на Садио Мане, а две минути преди почивката вкара и втория си гол след пас на Андрю Робъртсън.
В 27-ата минута Емре Джан напусна принудително терена, след като получи контузия в гърба. На негово място влезе Джеймс Милнър. В 39-ата минута Салах продължи към Фирмино, но ударът на бразилеца бе отразен от Карнезис.
През втората част в 49-ата минута Салах проби по десния фланг и центрира към Фирмино, а бразилецът направи разликата класическа с акробатично изпълнение, вкарвайки вътрешната част на бедрото. Пет минути след това Перейра изпълни добре фаул, а топката "кацна" на напречната греда и излезе в аут.
В 77-ата минута Салах регистрира хеттрик след ново извеждащо подаване на Мане, а пет минути края египтянинът щеше да скъса мрежата за четвъртия си гол, с който оформи и крайния резултат.
Това бе 18-а победа на Ливърпул за сезона и след нея мърсисайдци излязоха трети с 63 точки и 2 повече от Тотнъм, но и 2 по-малко от Манчестър Юнайтед, който също като „шпорите” е с мач по-малко. Уотфорд допусна 15-а загуба и е 11-и с 36 точки.