Ливърпул завърши в топ 4

До края домакините останаха по-добрият отбор и доиграха срещата

Ливърпул прие Мидълзбро за срещата от последния тридесет и осми кръг на английската Висша лига днес, като мърсисайдци зарадваха своите привърженици с победа с 3:0 след голове на Жоржиньо Вайналдум, Филипе Кутиньо и Адам Лалана. С победата Ливърпул завършва на четвърто място с точка пред Арсенал.
До почивката събитията на "Анфийлд" бяха изнервени след като домакините доминираха, но едно влизане на Ловрен срещу Бамфорд можеше да му донесе изгонване и дузпа за гостите, като Мартин Аткинсън не отсъди нищо в ситуацията в 23-ата минута. В 45-ата минута Вайналдум откри резултата когато беше намерен на добра позиция от Фирмино - 1:0.
В 51-ата минута на второто полувреме Кутиньо добави гол от пряк-свободен удар, а 5 минути след това 3:0 направи Лалана с първи гол от новата година за тима. До края домакините останаха по-добрият отбор и доиграха срещата.