Локомотив (Москва) победи  Ница  с 1:0

Днес руснаците победиха с 1:0 и след като преди седмица си тръгнаха с успех 3:2 от Лазурния бряг, с общ резултат 4:2 продължават напред

Локомотив (Москва) се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като отстрани френския Ница в предишната фаза на надпреварата. Днес руснаците победиха с 1:0 и след като преди седмица си тръгнаха с успех 3:2 от Лазурния бряг, с общ резултат 4:2 продължават напред. Срещата днес можеше да се развие и по друг начин, тъй като в началото на мача Марио Балотели на два пъти удари горната греда. Италианецът бе близо до попадение след топовен удар от 30 метра, който изобщо не остави шансове на вратаря и само късметът спаси Гилерме. Малко по-късно ситуацията се повтори, но този път от пряк свободен удар. Така се стигна до 31-ата минута, когато домакините успяха да открият резултата. Игор Денисов се възползва от едно разбъркване в наказателното поле и без да се бави прониза Валтер Бенитес. През втората част Ница се опита да стигне до някакъв обрат, но домакините действаха стабилно в защита и не допуснаха ситуации пред вратата си, с което си подпечатаха продължаването към следващата фаза.