Локомотив (Москва) победи  Спартак (Москва) с 4:3

Шампионът отстъпи на Локомотив в шоу със 7 гола

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Спартак (Москва) загуби драматично с 3:4 от градския съперник Локомотив (Москва) в дербито помежду им от седмия кръг на местната Премиер лига. Българският национал Ивелин Попов изгледа мача от резервната скамейка на шампионите.
Играчите на Масимо Карера водеха с 2:0 на почивката след голове на Денис Глушаков (30) и Луис Адриано (43) след асистенции на Куинси Промес, но инкасираха цели 4 попадения през втората част. За това помогна и изгонването на Александър Самедов, който в последните секунди на първата част получи втори жълт и съответно червен картон.
Дмитрий Баринов (48) намали, а резервата Алексей Миранчук (68) изравни за 2:2. Друга резерва Александър Коломейцев (83) направи обрата пълен, а в добавеното време Мануел Фернандеш (90+1) направи резултата 2:4. Секунди по-късно Куинси Промес (90+2) след пас на Фернандо оформи крайния резултат след индивидуален пробив.
След загубата си Спартак заема десето място в класирането с 8 точки, а Локомотив е втори с 16. Лидер със същия актив о