Локомотив (Пловдив) надви Черно море с 2:1

"Смърфовете" обърнаха Черно море

Локомотив (Пловдив) победи Черно море с 2:1 в мач от плейофния кръг на първата шестица. "Моряците" на Георги Иванов – Гонзо бяха изпреварени от домакините, които вече пети във временното класиране с 49 точки. Варненци са с три по-малко.
В герой за момчетата на треньора Воин Войнов се превърна Дино Мартинович. Той влезе като резерва и малко по-късно заби победния гол за обрата.
Срещата на „Лаута“ започна смразяващо за Локомотив. Черно море поведе с гол „от съблекалните“. Младият Николай Минков откри резултата още преди да е изминала и 1 минута игра. Само 6 по-късно Мартин Камбуров със страхотен удар от фаул затрудни вратаря на гостите Емил Михайлов, който все пак реагира добре и спаси. В 17-ата обаче ветеранът изравни за 1:1.
Иван Горанов центрира, Везалов стреля, Михайлов изби, а Камбуров засече отбилата се топка, изпреварвайки Станчев, за да вкара за 1:1.
След почивката Локомотив владешее инициативата. В 54 –ата минута Камбуров падна на тревата, но успя да подаде към Димо Бакалов, който изведе  Дани Кики встрани от вратата. Халфът стреля от малък ъгъл, но Михайлов изби. Логичното се случи в 70-ата минута. Току-що влезлият в игра Дино Мартинович прониза мрежата на гостите с плътен шут от 20-ина метра след асистенция на друга резерва - Пауло Серджо, за 2:1.