Локомотив (Пловдив) победи Етър с 2:0

"Смърфовете" удариха с 2:0 великотърновци

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) постигна изключително ценна победа в 14-ия кръг на Първа лига. "Черно-белите" се наложиха с 2:0 като домакин на Етър и измиха поне малко срама от тежкото поражение с 0:3 от Черно море на "Лаута" отпреди девет дни.
През първата част преобладаваше битката в центъра на терена и логично головите положения пред двете врати почти липсваха. При единствената добра ситуация за първите 45 минути домакините стигнаха до попадение. Пламен Крумов проби по дясното крило в 33-ата минута и центрира към Димо Бакалов, който с глава прати топката във вратата на Христо Иванов.
Второто полувреме се разви по идентичен начин. Локомотив залагаше на сигурността и не оставяше празни пространства за гостите. От своя страна Етър опитваше да наложи натиск, но така и не съумяваше да затрудни пловдивчани.
В 62-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Дино Мартинович обаче пропусна да се разпише, останал сам срещу Христо Иванов.
Локомотив все пак стигна до второ попадение. То падна в 88-ата минута, когато Димитър Велковски получи топката зад отбраната на "болярите", напредна и прати топката във вратата на гостите.
След този успех Локомотив вече е с актив от 20 точки на 8-ото място. Етър пък е 12-и с 12 пункта.