Локомотив София надви Витоша Бистрица

Третото място на Витоша е сериозно разклатено

Отборът на Витоша (Бистрица) допусна изненадваща и неприятна загуба като домакин на Локомотив (София). В двубой от 26-ия кръг на Първа професионална лига тимът на Костадин Ангелов отстъпи с 0:2 на водените от Явор Вълчинов столични “железничари”. Попаденията за тима от “Надежда” паднаха още през първата част. Мики Орачев откри резултата в 14-ата минута, а в 35-ата Евгени Зюмбюлев удвои.

Загубата отдалечи Витоша от лидерите в подреждането Етър и Септември. “Болярите” спечелиха трудно с 3:2 гостуването си на дубъла на ЦСКА-София, събраха 55 точки в актива си и увеличиха на пет точки преднината си пред втория Септември. Със своите 46 пък бистричани вече са на цели девет точки от “виолетовите” и на четири от тима от Драгалевци.

Нещо повече, третата позиция на Витоша - последната, даваща право на участие в бараж за влизане в Първа професионална лига, е сериозно застрашена от намиращите се в непосредствена близост състави на Созопол и Поморие.