Лудогорец и Дунав завършиха наравно 2:2

Бранимир Костадинов и Карагерен вкараха на Владо Стоянов, Паломино и Кешерю точни за шампионите

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Дунав поднесе изненадата на кръга, като измъкна точка при гостуването на Лудогорец. Двубоят от 25-ия кръг на Първа лига премина през редица обрати и завърши 2:2.Това е второ реми за шампионите у дома за сезона в Първа лига след 1:1 с Черно море в края на миналата година.Лудогорец води убедително в класирането с 16 точки пред втория Левски, а Дунав се изравни на петото място с тима на Черно море, който утре гостува на Нефтохимик.Мачът започна с натиск на домакините и още в първите минути Клаудиу Кешерю пропусна на два пъти да вкара топката в мрежата.Логично в 14-а минута Лудогорец поведе с гол на Хосе Паломино, който реализира с глава отблизо първия си гол в Първа лига.Разградчани владееха инициативата и в 24-а минута Натанаел направи нов пропуск пред вратата на Дунав. Малко по-късно и Кафу стреля с глава покрай вратата на гостите.Против хода на играта Дунав изравни в добавеното време на първото полувреме. Грешка в защитата на Лудогорец позволи на Бранимир Костадинов да стреля и той не сгреши - 1:1.След почивката Кафу излезе на стрелкова позиция, но вратарят на Дунав спаси.В 66-а минута Дунав направи пълен обрат, като шокиращо за всички поведе с гол на Бирсент Карагарен, който с летящ плонж и удар с глава не остави шансове на вратаря Владислав Стоянов.Само три минути по-късно Клаудиу Кешерю стреля от малък ъгъл в ръцете на вратаря Станислав Антонов, който обаче изпусна топката в мрежата си и Лудогорец изравни - 2:2.Дунав можеше да вземе и трите точки, но Васил Шопов направи фрапантен пропуск в 73-а минута. Грешка в защитата на Лудогорец позволи на Васил Шопов да излезе сам срещу вратаря. Шопов преодоля Владислав Стоянов, но ударът му към опразнената врата бе париран от Игор Пластун.В добавеното време Кешерю пропусна да донесе трите точки за Лудогорец, като оставен непокрит отблизо с глава прати топката покрай десния страничен стълб.