Лудогорец изпрати годината с победа

Якуб Швиерчок и Клаудиу Кешерю вкараха за разградчани срещу Дунав

Лудогорец победи Дунав с 2:0 като гост в двубой от 20-ия кръг на Първа лига и последен мач и за двата тима от календарната година. Победата е четвърта поредна за разградчани срещу Дунав при голова разлика 12:1 в тези срещи.Двубоят започна с опасност пред вратата на Дунав, но ударът на Швиерчок премина в встрани. Русенци показаха зъби в 16-ата минута с шут на Коконов, но в следващата атака получиха гол. Вандерсон нахлу отляво и подаде на Швиерчок, който отблизо откри резултата (1:0). В самия край на полувремето Фостър вкара с удар през куп от тела, но попадението беше отменено заради засада на Кешерю.В началото на втората част домакините имаха претенции за дузпа за удар с лакът на Моци в лицето на Ахмедов, но реферът Никола Попов замълча. След час игра Дунав изпусна чудесна възможност, след като Балджийски стреля в тялото на Броун. В следващата атака пък Швиерчок удари лявата греда на вратата на Дунав. Домакините продължиха да търсят изравняването и в 68-ата минута Фостър застана на пътя на топката след удар на Иса към опразнената от Броун врата.Лудогорец сложи точка в спора в 81-ата минута след пробив по лявото крило на Жоао Пауло, който пусна топката към Кешерю, прокарал я покрай вратаря за 2:0. В последните минути Лудогорец удари още една греда след удар на Вандерсон, а стражът на Дунав се справи и с добавката.Разградчани вече водят с 9 точки пред ЦСКА, като "армейците" играят по-късно днес, а Дунав е сред последните три тима в класирането.