Лудогорец крачи напред в Лига Европа

Кешерю вкара при равенството 1:1 на реванша срещу Зрински

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лудогорец завърши 1:1 при гостуването на Зрински в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Орлите" бяха спечелили първата среща в Разград с 1:0 и с общ резултат 2:1 се класират за плейофа. За място в групите на Лига Европа шампионите ще спорят с Торпедо (Кутаиси), където играе българин - защитникът Лазар Марин.
Реваншът между Зрински и Лудогорец се игра на ужасния терен в Широки Брег, който не позволи на "орлите" да покажат най-доброто, на което са способни. Най-важното обаче е изпълнено - класирането напред и без контузии.
Клаудиу Кешерю откри резултата в 24-ата минута, а изравнителното попадение за Зрински падна във втората минута на добавеното време. Вкара го Неманя Билбия след грешка на Хорхе Броун.
Аржентинският вратар на Лудогорец започна срещата "на пожар", тъй като Ренан се контузи на загрявката.
"Орлите" започнаха предпазливо, докато босненците по-сериозно поглеждаха към българската врата. В 15-ата минута Кешерю получи подаване от Марселиньо, но не успя да нанесе точен удар.
В 21-ата Натанаел пробва да изненада стража на домакините Антонио Солдо с удар от над 20 метра - извън целта. Три минути след това "орлите" ликуваха. Maрселиньо нахлу опасно в наказателното поле на Зрински и подаде на непокрития Кешеру, който стреля, получи се рикошет в тялото на съперник и топката влетя във вратата на Солдо - 0:1. Така Лудогорец направи важна крачка към класирането напред, повеждайки с общ резултат 2:0. Припомняме, че в първата среща в Разград се разписа Козмин Моци.
В 36-ата минута Хорхе Броун игра рисковано в наказателното поле, но Билбия все пак не успя да накаже грешката му.
Малко преди почивката Кешерю пропиля отличен шанс, след като получи подаване от Мисиджан на изгодна позиция пред вратата на Зрински.
Второто полувреме започна много скучно, като до 60-ата минута липсваха ситуации и пред двете врати. В 69-ата минута Вандерсон пропусна добра възможност, при която играч на домакините изчисти топката от голлинията.
До края Аутори извърши трите смени, пускайки в игра Джоди Лукоки, Яцек Горалски и Антон Недялков. В 79-ата минута Зрински пропусна чрез Билбия, който все пак успя да изравни в 92-ата. Тогава Броун сгреши, като изрита топката в крака на Тони Йович, след което тя попадна право в Билбия, който с глава прехвърли стража на Лудогорец и отбеляза за крайното 1:1.
Двубоят днес беше 60-ти за Марселиньо в евротурнирите. Асът на Лудогорец игра цял мач в Широки Брег и след последния съдийски сигнал заслужено ликува със съотборниците си.