Лудогорец надви Черно море с 1:0

Гол на Марселиньо от пряк свободен удар стигна на Лудогорец за успеха на "Тича"

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Черно море загуби с 0:1 от Лудогорец в мач от 12-тия кръг на ППЛ и вече шести мач е без победа в първенството. Единственото попадение в мача реализира Марселиньо от пряк свободен удар в 7-та минута.Двата отбора изиграха интересно първо полувреме. Гостите успяха да открият резултата в 7-та минута, когато Марселиньо изпълни страхотно пряк свободен удар от около 20-тина метра и вкара за 1:0. Домакините имаха възможност да изравнят в 13-та минута, когато Александър Цветков стреля от дистанция по земя, но вратарят на Лудогорец Ренан дос Сантос улови топката. В 19-та минута Орлин Старокин стреля опасно, но вратарят на гостите отново улови. В 26-та минута домакините бяха близо до гол. След центриране от корнер Илиас Хасани засече топката с глава, но тя премина на сантиметри встрани от вратата на гостите. В 33-та минута Жоао Паоло стреля много опасно по диагонал, но вратарят на Черно море Емил Михайлов спаси. Четири минути по-късно Жоао Паоло бе изведен в отлична позиция, напредна и стреля, но вратарят Емил Михайлов успя да избие топката.В началото на втората част в 46-та минута домакините можеха да изравнят резултата. След центриране отдясно топката достигна до Орлин Старокин, който стреля по диагонал отляво, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на шампионите. В 56-та минута Орлин Старокин можеше да изравни резултата, но след удара му от границата на наказателното поле топката излезе в аут. В 69-та минута Джоди Лукоки стреля много опасно, но топката премина над вратата. В 71-та минута Вандерсон стреля много опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на Черно море Емил Михайлов показа класа и успя да спаси. В 77-та минута Джоди Лукоки бе изведен в отлична позиция и стреля отдясно по диагонал, но вратарят Емил Михайлов отново спаси.