Лудогорец победи Брага  с 2:0

Нашият първенец спечели с 2:0 и излезе на първо място в класирането в групата

Лудогорец се наложи с 2:0 при визитата си на Брага в мач от третия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Резултатът откри Козмин Моци в 25-ата минута, а Джоди Лукоки удвои в 56-ата минута. Домакините имаха своите положения, но лош късмет и добрите намеси на Ренан предотвратиха гола.В края на мача домакините видимо се изнервиха. В 70-ата минута Франсержо стреля от близка дистанция, топката се удари в ръката на Анисе и от Брага поискаха дузпа, но реферът не отсъди такава. Малко по-късно съдията изгони треньора на португалците от резервната скамейка за поредното му избухване край терена.В крайна сметка Лудогорец победи и излезе еднолично на първо място в групата, задминавайки днешния си съперник.В другия мач от тази група Хофенхайм постигна първа победа на международна сцена след 3:1 у дома над Истанбул ББ. Хората на Юлиан Нагелсман успяха да стигнат до успеха след почивката. В 52-ата минута Хюбнер отбеляза с глава след корнер. Седем минути по-късно Надием Амири удвои с удар по диагонала - 2:0. В 76-ата минута Нико Шулц направи резултата класически. В 93-ата Наполеони оформи крайния резултат.