Лудогорец победи Пирин с 2:0

"Орлите" удариха с 2:0 Пирин в последен мач от 20-ия кръг на шампионата

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лудогорец спечели с 2:0 гостуването на Пирин в последна среща от 20-ия кръг на Първа лига и отново се настани на първото място в класирането. "Орлите" вече имат актив от 48 точки и ще посрещнат новата 2018 година като първенец, следвани от ЦСКА с 47 и Левски с 39.
Тимът на Димитър Димитров  пое инициативата от самото начало на мача и положенията пред вратата на гостите заваляха. Още в 5-ата минута Кампаняро можеше да се разпише, но ударът му бе отразен от Макенджиев. Само шест по-късно Лукоки също бе много близо до гола, но пропусна сам срещу противниковия страж.
Натискът на "орлите" даде резултата в 31-ата минута, когато Клаудиу Кешеру се разписа от пряк свободен удар. Само две минути по-късно Лукоки удвои от близка дистанция.
След почивката Лудогорец продължи да диктува събитията на терена. Разградчани създадоха няколко добри ситуации за гол, които обаче бяха пропилени от Кампанярпо, Мисиджан и Вандерсон. В крайна сметка до края попадения не паднаха и Лудогорец се поздрави с трите точки след 2:0 над Пирин.
"Орлетата", които въпреки сериозните клубни неуредици, завършват календарната година на 11-о място с 19 точки.
Лудогорец пък има още едно изпитание пред себе си преди да излезе в почивка. В четвъртък от 17:30 часа момчетата на Димитър Димитров гостуват на ЦСКА в среща от 1/4-финалите на Купата на България.