Лудогорец победи Славия  с 2:0

Моци и Кешерю наказаха "белите"

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Лудогорец победи у дома с 2:0 Славия в мач от 19 кръг на Първа лига. Тимът на Антони Здравков доминираше на терена в Разград и логично стигна до успеха, който дойде с попадения на Козмин Моци и Клаудиу Кешерю. С победата Лудогорец събра 48 точки и е на върха в класирането. ЦСКА е на втора позиция с 42, а Левски е трети с 41. Славия заема десетото място с 21 точки.Марселиньо, Димо Бакалов и Швиерчок бяха близо до попадение през първия половин час от срещата, но и в трите случая топката профучаваше покрай гредата. В 38-ата минута все пак дойде голът за Лудогорец. Козмин Моци засече с глава центриране от корнер и не остави шансове на Стергиакис.В началото на второто полувреме Марселиньо отново бе близо до гол, а Славия отвърна с удар на Галин Иванов, който бе близо до целта. В 55-ата минута Швиерчок бе съборен в наказателното поле на Славия, и реферът посочи бялата точка. Клаудиу Кешерю бе безгрешен и оформи крайното 2:0. "Белите" се опитаха да се върнат в мача, но на няколко пъти Галин Иванов не успя да преодолее Ренан. Гол на Швиерчок бе отменен заради засада.Последният шанс се откри пред Славчо Шоколаров, но Ренан се намеси и изби топката.