Лудогорец победи Верея с 3:1

Клаудиу Кешерю заби два гола, разградчани се доближават до върха

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лудогорец записа победа с 3:1 над Верея в мач от петия кръг на Първа лига. Срещата бе първа за шампионите след раздялата с Георги Дерменджиев. В този мач „зелените“ бяха водени от Петко Петков, който временно зае поста страши треньор, а се очаква от понеделник начело на Лудогорец да застане Димитър Димитров-Херо.
Румънският нападател Клаудиу Кешерю се отчете с два гола в рамиките на 6 минути. Острието на Лудогорец първо бе оставен непокрит в наказателното поле в 25-ата минута и с удар с глава откри, а след 6 минути заби второ попадение.
Верея се върна в мача в края на първата част, когато Георги Андонов получи пас от Елиаш, преодоля Натанаел и прониза Дос Сантос.
Малко след началото на втората част Кешерю намери Абел Анисе, който от въздуха стреля добре и не остави шансове на Аргилашки за крайното 3:1.
Дебют за шамионите записа Яцек Гуралски, който влезе като резерва.С успеха Лудогорец се изкачи на второ място с 10 точки, но и мач по-малко от лидера Черно море, който има 11.Верея е на четвърта позиция със 7 точки.