Лудогорец разби Ботев (Враца) с 4:1

Шампионите с 4:1 в Монтана

Лудогорец размаза Валери Божинов и неговата Ботев (Враца) с 4:1 в срещата, която се игра на стадион "Огоста" в Монтана. "Орлите" решиха срещата още през първото полувреме, в което вкараха и четирите си попадения.
Срещата започна с очакван натиск на Лудогорец, които взе преднина още в 10-ата минута, като голмайстор бе Джоди Лукоки.
"Орлите" продължиха да натискат своя съперник в търсене на второ попадение, което стана факт 10 минути след първото. В прегръдките на своите съотборници попадна Клаудиу Кешерю, който бе безгрешен след пас на Марселиньо.
Шампионите не се задоволиха и с втория гол, като продължиха тотално да доминират на терена и третото попадение не закъсня. Клаудиу Кешерю отбеляза в 39-ата минута след страхотен пас - 3:0.
Няколко минути по-късно "орлите" забиха поредния гол във вратата на Ботев (Враца) за първата част, а той бе дело отново на Клаудиу Кешерю, който записа своя хеттрик.
През втората част Лудогорец бе излязал само с една мисъл - да запази своите сили, предвид резултата, с който водеше.
Това позволи на Ботев (Враца) да върне едно попадение чрез резервата Валери Домовчийски, който отбеляза с глава - 4:1.
До края на мача все пак положенията отново бяха пред вратата на домакините, но "орлите" така и не отбелязаха нови голове и спечелиха срещата с 4:1.
След този успех Лудогорец се изкачи на върха с 26 точки, като има 1 повече от Левски, но "сините" са с мач по-малко, който е срещу Славия по-късно днес. Ботев (Враца) пък остава единадесети с 11 пункта.