Лудогорец  разби Дунав с 5:0

Херо дебютира с убедителна победа начело на шампионите в Първа лига

7 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Дунав загуби кастатрофално с 0:5 у дома от шампиона Лудогорец в среща от 6-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе дебют на Димитър Димитров - Херо начело на "орлите" в родния шампионат.
След пропуски на Лукоки и Жоао Пауло в началото за гостите и на Васил Шопов за домакините се стигна до 23-ата минута, в която Христо Попадийн не успя да пресече пас на Марселиньо. Топката достигна до Върджил Мисиджан, който остана сам срещу Станислав Антонов и го преодоля за 0:1.
В 37-ата минута шампионите удвоиха аванса си. Джоди Лукоки надбяга Христофор Хубчев по дясното крило и центрира, а Марселиньо засече топката с глава и вкара за 0:2. Четири минути по-късно пък Сисиньо отправи слаб удар, а Христо Попадийн засече топката и си вкара автогол за 0:3.
След почивката в 47-ата минута Будинов падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа. В 68-ата минута Карагерен пропусна за домакините от близка дистанция, а пет минути след това Христофор Хубчев сгреши фатално в защита. Топка попадна в Жоао Пауло, който асистира на резервата Жуниор Кишада, разписал се за 0:4.
Разгромът стана пълен в 84-ата минута, когато Джоди Лукоки бе изведен зад отбраната на домакините и сам срещу вратаря оформи крайното 0:5.
След категоричната си победа Луодгорец събра 13 точки, колкото има и вторият ЦСКА, но шампионите са с мач по-малко. Дунав е девети с 5 точки. На върха след този кръг остава Черно море с 14 точки.