Ман Юнайтед не се спира, тресна Арсенал в Лондон

„Червените дяволи“ с осма поредна победа във всички турнири при Солскяер

Манчестър Юнайтед няма спирка с победите под ръководството на Оле Гунар Солскяер и записа осма поредна във всички турнири, след като тресна Арсенал с 3:1 при визитата си на „Емиратс“ и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп.
Гостите бяха по-активни през първата част и шокираха домакините с два бързи гола. Преди това Сократис от „топчиите“ се контузи и беше заменен от Шкодран Мустафи. Бившата звезда на лондончани Алексис Санчес (31) и Джеси Лингард (33) дадоха сериозен аванс на „червените дяволи“ след асистенции на Ромелу Лукаку, а голмайсторът на „артилеристите“ Пиер-Емерик Обамеянг (43) обаче намали малко преди почивката след центриране на Рамзи и асистенция на Лаказет.
Арсенал натисна в началото на втората част и Ромеро трябваше да избива със сетни усилия удар с глава на Рамзи. Унай Емери направи втора принудителна смяна в 64-ата минута, след като Лукаку неволно изрита в лицето централния защитник Лоран Кошчиелни, заменен от Гендузи.
Резервата Антони Марсиал (82) сложи точка на спора с добавка, след като Чех бе отразил преди това удар на Пол Погба от границата на наказателното поле. Три минути след това се стигна до меле между играчите на двата отбора след спречкване между Колашинац и появилия се в игра Маркъс Рашфорд, а двамата бяха предупредени с жълти картони. Съдията даде 10 минути добавено време, но и това не помогна домакините да вкарат два гола и така да стигнат поне до преиграване.