Ман Юнайтед възкръсна в зрелище на "Олд Трафорд"

„Червените дяволи“ пак разочароваха с играта си, но надвиха драматично Нюкасъл

Манчестър Юнайтед възкръсна на своя „Олд Трафорд“ и обърна гостуващия Нюкасъл с 3:2 в среща от осмия кръг на английската Висша лига, слагайки край на кошмарната си серия от четири домакинства без успех във всички турнири и въобще четири мача без победа във всички състезания.
Истински шок и ужас изживяха Жозе Моуриньо и футболистите му само за три минути в самото начало. „Червените дяволи“ инкасираха две попадения и утежниха значително задачата си.
Бразилецът Роберт Кенеди (7) реализира първия гол с диагонален удар, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Давид де Хеа. По-малко от 180 секунди след това Йошинори Муто (10) овладя топката в наказателното поле, излъга двама защитници и бе точен за 0:2, при какъвто резултат двата тима се оттеглиха на почивка.
След почивката натискът на „червените дяволи“ даде резултат и те стигнаха до пълен обрат. Хуан Мата (70) намали, а Антони Марсиал (76) изравни след асистенция на Пол Погба. Малко след това „свраките“ отново имаха шанс да поведат, но Де Хеа спаси силен удар на противник.
Усилията на домакините все пак дадоха резултат и в последната минута Алексис Санчес (90) донесе трите точки за Юнайтед след пас на Ашли Йънг. В даденото от съдията петминутно продължение гостите не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха победени от Манчестър.
След четвъртия си успех за сезона успеха си Манчестър Юнайтед се изкачи на осма позиция с 13 точки. Нюкасъл остава предпоследен само с 2 точки и без победа този сезон.