Манчестър Юнайтед победи Саутхямптън с 1:0

„Червените дяволи“ надвиха Саутхямптън с 1:0 след гол на Лукаку, изгониха Моуриньо

Манчестър Юнайтед победи  Саутхямптън с 1:0 като гост. Единственото попадение реализира Ромелу Лукаку в 20-ата минута. След успеха Юнайтед е на второ място в класирането, отстъпвайки само по голова разлика на лидера Манчестър Сити. И двата отбора имат по 16 точки. Третият Челси е с 13.
В 20-ата минута Лукаку първо засече с глава добро центриране на Йънг отляво, Фосртър изби, но Лукаку довкара топката за 1:0.
Няколко минути по-късно Маркъс Рашфорд бе близо да удвои аванса на гостите, след като изпълни добре пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Форстър.
Домакините започнаха активно втората част. В 53-ата минута корнер пред вратата на Де Хеа доведе до разбъркване и след рикошет топката стигна до Ромеу, който опита да вкара от няколко метра, но Фил Джоунс му попречи. Малко по-късно пък Редмънд стреля остро по земя, но Де Хеа спаси на близката греда. В 67-ата минута Фостър спаси с крак удар от малък ъгъл на Лукаку. Това бе първата по-опасна атака на гостите след почивката. Минута след това Фелаини спаси Юнайтед от изравнителен гол, след като изчисти пред голлинията след удар с глава на Ромеу.
Няколко секунди преди последния съдийски сигнал Жозе Моуриньо не сдържа нервите си и бе изгонен на трибуните.