Манчестър Юнайтед победи Суонзи с 2:0

"Червените дяволи" с лесен успех над Суонзи

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Манчестър Юнайтед се върна на второто място във Висшата лига, след като победи с 2:0 у дома Суонзи. Попаденията за тима на Жозе Моуриньо бяха дело на Ромелу Лукаку и Алексис Санчес.
"Червените дяволи" изиграха силно първо полувреме, а след почивката дадоха задна и изкараха мача на ходом.
Лукаку изведе домакините напред още в петата минута, след като стреля с левия крак, топката се отклони леко в Моусън и влезе в мрежата на Фабиански. Попадението бе юбилеен за белгийския национал, тъй като е под номер 100 за него във Висшата лига.
Тимът на Моуриньо напълно контролираше събитията на терена и си осигури аванс от два гола след 20 минути игра. Джеси Лингард, който прави поредния си много силен мач, пусна топката към Санчес, а защитник на гостите пропусна топката да мине покрай крака му. Чилиецът с прецизен удар се разписа за 2:0.
До края на полувремето Лингард имаше възможност да направи резултата класически, но ударът му бе неточен.
През втората част Суозни опита да се върне в мача и да се възползва от отпускането на Юнайтед и на свой ред създаде няколко положения, но до гол не се стигна.
Манчестър Юнайтед събра 68 точки и е на второто място, а третия Ливърпул е с 66. Суонзи е на 15-ото място с 31 точки.