МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ПОБЕДИ ЗОРЯ (ЛУГАНСК) С 1:0

ЧЕРВЕНИТЕ ДЯВОЛИ НАДВИХА ЗОРЯ (ЛУГАНСК) С 1:0

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Манчестър Юнайтед се измъчи сериозно и победи с минималното 1:0 Зоря (Луганск) в мач от групите на Лига Европа. Единственото попадение реализира Златан Ибрахимович, който спаси не само отбора, а и Жозе Моуриньо от евентуални нови критики заради колебливото начало на сезона и трите поредни загуби във всички турнири в средата на месеца. Това бе първа победа за "червените дяволи" в група "А" на Лига Европа след загубата в първия мач от Фейенорд с 0:1.
Жозе Моуриньо отново остави Уейн Рууни резерва и го пусна в игра в 67-ата минута. Специалния заложи на Златан на върха на атаката, а зад него му помагаха Маркъс Рашфорд, Хуан Мата и Лингард.
През целия мач домакините владееха повече топката, но така и не стигаха до голови положения. Липсваха дори ударите в очертанията на украинската врата. Любопитно е, че според статистиката първият точен удар бе именно попадението, което обеляза в 69-ата минута Златан Ибрахимович. След центриране отдясно Уейн Рууни опита удар от около точката за изпълнение на дузпа, но уцели топката с коляно. Тя продължи напред, където Златан Ибрахимович надскочи защитник на Зоря и с глава я прати във вратата.
Това бе първо попадение за Златан в този турнир от 2001 година, когато все още носеше екипа на Аякс.