Манчестър Юнайтед разби Нюкасъл с 4:1

Манчестър Юнайтед разби "свраките" при завръщането на Ибрахимович и Погба

Манчестър Юнайтед обърна и разби у дома Нюкасъл с 4:1 в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига. Възстановеният от контузия Пол Погба започна като титуляр и дори вкара един от головете в срещата, а лекувалият дълго време травма Златан Ибрахимович също се завърна в игра, влизайки като резерва в 77-ата минута на мястото на Антони Марсиал.
Доста изненадващо „свраките” смълчаха „Олд Трафорд” в началото с гол на Дуайт Гайл (14) след асистенция на Деандре Йедлин. Оттук насетне обаче „червените дяволи” взеха мача под свой контрол и не само успяха да изравнят, но и да обърнат развоя още до почивката.
Антони Марсиал (37) се разписа след асистенция на Пол Погба, а Крис Смолинг (45+1) бе точен за 2:1 след подаване на Ашли Йънг.
През втората част Пол Погба (54) също се разписа след пас на Маркъс Рашфорд, отбелязвайки завръщането си в игра с гръм и трясък. Голмайсторът Ромелу Лукаку (70) оформи крайния резултат след подаване на Хуан Мата, а седем минути по-късно феновете аплодираха и завърналия се в игра Златан Ибрахимович. В добавеното време след удар на Фелайни вратарят Елиът хвана топката на голлинията.
След осмата си шампионатна победа за сезона Манчестър Юнайтед е на втора позиция с 26 точки и на 8 зад градския съперник Манчестър Сити. Нюкасъл е на 11-о място със своите 14 точки.