Манчестър Юнайтед спечели Купата на Лигата на Англия

"Светците" върнаха два гола, но загубиха битката

Манчестър Юнайтед спечели Купата на Лигата на Англия след успех с 3:2 над Саутхямптън. "Светците" успяха да върнат интригата след пасив от 0:2 в края на първата част, но не успяха да стигнат до пълен обрат.
Двубоят започна със спорна ситуация, при която гол на Саутхямптън в 11-ата минута бе отменен заради несъществуваща засада.
По-малко от десет след това Златан Ибрахимови даде аванс на "червените дяволи" след пряк свободен удар.
Саутхямптън опита да изравни с две положения около 30-ата минута на мача, но Уорд-Прайс и Тадич не успяха, за да се стигне до 38-ата минута, в която Лингард удвой аванса на Юнайтед.
Играчите на Жозе Моуриньо се поуспокоиха и допуснаха гол в продължението на първата част, дело на Маноло Габиадини. Италианецът вкара още един гол в 48-ата минута, с което възстанови равенството.
До края на мача опасности имаше и пред двете врати, за да се стигне до 87-ата минута, в която Играхимович разстреля вратаря на Саутхямптън с глава.