Манчестър Юнайтед  труден успех в Англия

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа в 13-ия кръг на Висшата лига. "Дяволите" спечелиха с минималното 1:0 домакинството си на Брайтън, като единственото попадение в мача падна в средата на първото полувреме и бе дело на Ашли Йънг.
През първата част гостите демонстрираха силна игра в защита и почти не допуснаха опасни ситуации пред собствената врата,
През втората част ситуацията на терена не се промени, като преобладаваше здравата битка. Така се стигна до 66-ата минута, когато Манчестър стигна до попадение. След корнер топката стигна до Ашли Йънг, който стреля от границата на наказателното поле. Получи се рикошет в крака на Дънк, който значително промени траекторията на топката и тя влезе в горния десен ъгъл.
С този успех тимът на Жозе Моуриньо събра актив от 29 точки на 3-ото място във временното класиране. Брайтън е 9-и с 16.