Манчестър Сити и Мидълзбро завършиха наравно 2:2

„Гражданите“ с важна точка в битката за място в Топ 4

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Манчестър Сити се добра до равенството 2:2 като гост на Мидълзбро в мач от 35 кръг на Висшата лига благодарение на късен гол на Габриел Жесус. „Гражданите“ на два пъти бяха изоставащи в резултата.
Алваро Негредо даде аванс на домакините в 38-ата минута, но в 69-ата минута Серхио Агуеро изравни с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул срещу Лерой Сане.
Калъм Чеймбърс върна преднината на Мидълзбро осем минути по-късно. Габриел Жесус изравни в 85-ата минута, когато с глава засече центриране на Агуеро.
Така Манчестър Сити спечели важна точка в битката за място в Топ 4 и с 66 точки в момента заема четвърто място, колкото има и третият Ливърпул. Манчестър Юнайтед е пети с 65. Мидълзбро претърпя пореден удар по амбициите си за оцеляване и остана на предпоследното 19-о място с 28 точки, на четири зад Хъл Сити, който е точно над чертата.