Манчестър Сити надви Саутхемптън с 2:1

Рахим Стърлинх герой за „гражданите” срещу Саутхемптън

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Манчестър Сити победи драматично у дома Саутхемптън с 2:1 в среща от междинния 14-и кръг в английската Висша лига и запази аванса си от 8 точки на върха.
„Гражданите” имаха инициативата от самото начало и пропуските пред варатат ана гостите заредиха един след друг. В 13-ата минута Фернандиньо шутира отдалеч и топката премина на сантиметри от гредата. Две минути по-късно вратарят Форстър спаси удари на Рахим Стърлинг и Гобриел Жезус. В 20-ата минута Форстър спаси и шут на Фернандиньо, а при последвалия корнер Николас Отаменди засече топката и я прати над вратата. До края на полувремето пропуски за домакините направиха още Серхио Агуеро и Илкай Гюндоган, а за „светците” голови възможности пропиляха Марио Лемина и Мая Йошида.