Манчестър Сити надви Саутхямптън с 3:1

"Гражданите" изпревариха Тотнъм, изостават на 7 точки от Ливърпул

Манчестър Сити победи Саутхямптън с 3:1 като гост в среща от 20-ия кръг  на английската Висша лига и ще зимува като номер 2 в таблицата."Гражданите" изпревариха Тотнъм с две точки и са на 7 зад лидера Ливърпул, който все още е без загуба в първенството и срещу който ще се изправят в първия си мач след Нова година (3 януари, 22:00 часа).
Сити поведе срещу намиращия се в дъното Саутхямптън с гол на Давид Силва още в 10-ата минута, но Пиер-Емил Хойберг изравни в 37-ата.
Кошмарни последни минути за домакините доведоха до загубата в срещата, като първо Джеймс Уорд Проус си отбеляза автогол в 45-ата минута, а три по-късно Серхио Агуеро оформи крайното 3:1.
През втората част аржентинецът и Рияд Марез можеха да направят резултата по-изразителен, но се разминаха в попадение. В последните минути пък Саутхямптън остана с човек повече заради директен червен картон на голмайстора си Пиер-Емил Хойберг за грубо влизане в краката на Фернандиньо.