Манчестър Сити победи Арсенал с 3:0

За първи път в историята си „артилеристите“ допуснаха три гола през първото полувреме у дома

Арсенал загуби от Манчестър Сити с 0:3 като домакин в мач от 28 кръг на Висшата лига. Двубоят бе повторение на финала за Купата на Лигата, който се игра преди няколко дни. И тогава, и тази вечер, Сити тотално разби противника си.
Това е пета загуба в последните седем мача за Арсенал във всички турнири. След успеха Сити е на върха със 75 точки и отново води с 16 на Манчестър Юнайтед. Арсенал остава на 6-та позиция с 45 точки.
За „гражданите“ се разписаха Бернардо Силва (15), Давид Силва (28) и Лерой Сане (33). Трите гола се оказаха историческо негативно постижение на Арсенал. Никога тимът не бе допускал три гола в домакинство през първото полувреме.