Манчестър Сити победи Саутхемптън с 1:0

Габриел Жесус донесе на "гражданите" историческото постижение в добавеното време

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Манчестър Сити победи Саутхемптън с 1:0 в двубой от 38-ия последен кръг на английската Висша лига, игран стадион "Сейнт Мерис".Футболистите на Мениджъра Пеп Гуардиола записаха имената си със златни букви, ставайки първият отбор, който печели 100 точки в един сезон в Англия и завършиха кампанията със 100 пункта. Уникално постижение!Гол на Габриел Жесус в добавеното време донесе историческите 3 точки в тази среща. Саутхемптън пък се измъкна от зоната на изпадащите и ще радва феновете си и през следващия сезон на Висшата лига. Двата отбора започнаха равностойно срещата, а домакините създадоха първата опасна ситуация в 8-ата минута. Джак Стивънс се извиси над всички при на центриране от ъглов удар в малкото наказателно поле и с глава прати топката към вратата. Кълбото обаче разтресе напречната греда.В следващите минути гостите постепенно поеха контрола на играта и започнаха да задържат повече топката, раздавайки си къси пасове един на друг.В 21-ата минута Кевин де Бройне се озова в обещаваща позиция след като получи прецизно подаване. Той отправи изстрел, но нацели единствено един от съперниците, който се озова на пътя на топката.В 28-ата минута Лирой Сане изпълни отсъдения свободен удар от границата на наказателното поле, но топката беше блокирана от играчите, застанали в стената и спестиха доста усилия на вратаря.В 39-ата минута Рахим Стърлинг маневрира успешно между двама защитници и опита късмета си от границата на наказателното поле, но ударът му прелетя точно над напречната греда. Така първото полувреме приключи без отбелязани голове.През втората част "гражданите" продължиха да контролират случващото се на терена. В 61-ата минута Рахим Стърлинг се оказа на правилното място и шутира от добавка отблизо, но нацели дясната греда.Минута по-късно Джон Стоунс надскочи защитата при центриране от ъгло удар и насочи топката под напречната греда. Далечният му удар с глава обаче не беше достатъчно силен и вратарят Алекс Макарти спаси с лекота.В 69-ата минута Кевин де Бройне напредна опасно и центрира в наказателното поле, но Алекс МакКарти внимаваше и свърши страхотна работа, хващайки топката.В 78-ата минута домакините организираха опасна контраатака. Топката стигна до Душан Тадич, който излъга Клаудио Браво няколко пъти и шутира към вратата. Фернандиньо обаче очакваше това и геройски изчисти от самата голлиния.В 86-ата минута Макарти получи аплодисменти от феновете, които бяха дошли "Сейнт Мери", след като спаси коварно центриране отдясно на Диас.В добавеното време резервата Габриел Жесус пое подаване дълбоко в наказателното поле и вдигна топката над Алекс Макарти, който не беше на линията си - 0:1.