Манчестър Сити победи Суонзи с 5:0

"Гражданите" с категоричното 5:0

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Манчестър Сити продължи по шампионски и размаза гостуващия Суонзи с 5:0. Победата бе без значение за "гражданите", които спечелиха титлата в Англия още миналия уикенд.
От самото начало на срещата Сити пое инициативата и отбеляза попадение в 12-ата минута. Голмайстор бе Давид Силва, който се възползва от хубаво подаване на Стърлинг.
Четири минути по-късно домакините удвоиха чрез Рахийм Стърлинг, който отбеляза след асистенция на Фабиан Делф.
До края на полувремето "гражданите" изпуснаха още няколко положения, при които можеха да отбележат и така двата отбора се оттеглиха при резултат 2:0.
Второто полувреме започна огледално на първото, като Де Бройне направи резултата класически в 54-ата минута със страхотен шут от далечна дистанция.
В 64-ата минута Габриел Жезус пропусна дузпа, която обаче бе допълнена от Бернардо Силва - 4:0.
Бразилецът все пак се разписа, оформяйки крайното 5:0 в 88-ата минута, когато се възползва от чудесна асистенция на Яя Туре.
След успеха Манчестър Сити събира 90 точки, като се намира на 16 пред втория Юнайтед. Суонзи пък е на 17-ото място с 33 пункта, като е на четири от първата изпадаща позиция.