Манчестър Сити победи Уотфорд с 5:0

До края положенията за Сити продължиха, но Агуеро остана само близо до хетрика в този ден

Манчестър Сити гостуваше на Уотфорд в последния тридесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес "гражданите" спечелиха с убедителното 5:0 на гости на "Викъридж Роуд Стейдиъм", като в срещата блестяха Серхио Агуеро, Габриел Жезус и Кевин Де Брюйне. Сити завършва като трети в първенството след Челси и Тотнъм.
В 5-ата минута днес резултатът бе открит от капитана Венсан Компани, който беше намерен от статична топка непокрит в наказателното поле от Де Брюйне и с глава лесно завърши за 1:0. В 23-ата минута Агуеро направи резултата 2:0 когато Де Брюйне спечели терен и пусна топката между двама за нападателя и гола.
В 36-ата минута Лерой Сане навлезе от крилото и пусна топката за Агуеро непосредствено до гол-линията за 3:0. В 41-ата минута 4:0 направи Фернандо от близо след асистенция на Жезус.
Във втората част и младият бразилец Жезус се разписа от трудно положение, в което копна топката над Гомес и защитник на гол-линията за 5:0. До края положенията за Сити продължиха, но Агуеро остана само близо до хетрика в този ден.