Манчестър Сити продължава със загуба от Базел

"Гражданите" продължават напред въпреки загубата

Манчестър Сити допусна обрат и загуби у дома от Базел в реванша им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Въпреки това "гражданите" придължават напред с общ резултат 5:2, след като бяха спечелили убедително с 4:0 в първата среща на швейцарска земя.
Мениджърът на домакините Хосеп Гуардиола даде почивка на някои играчи, но заложи в атака на Габриел Жезус Бернардо Силва и Лерой Сане, а в халфовата линия на Илкай Гюндоган, Туре Яя и Филип Фоден.
„Гражданите” поведоха при първата си по-сериозна атака. Лерой Сане напредна през центъра на терена и изведе Бернардо Силва по дясното крило. Португалецът асистира на бразилеца Габриел Жезус (8), който бе останал непокрит и отблизо вкара за 1:0. Осем минути след това удар на Илкай Гюндоган бе отразен от вратаря на гостите Вацлик,. Секунди по-късно Базел изравни чрез Мохамед Елюнуси (17), който получи топката от Риверос и не остави шансове за чилийския  страж Клаудио Браво.
На-чистото положения до края на първата част бе за швейцарския шампион. В 31-ата минута Оберлин изпълни пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.
В първия четвърт час на второто полувреме пред двете врати нямаше голови положения. Гостите изчакаха търпеливо и нанесоха втори удар за пълния обрат. Михаел Ланг (72) се разписа за 1:2 след асистенция на Елюнуси и удар от близка дистанция.