Манчестър Сити разби Бърнли с 5:0

"Гражданите" остават лидер във Висшата лига

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Манчестър Сити продължи серията без загуби от началото на сезона във Висшата лига, записвайки 7-и успех от 9 срещи. Днес момчетата на Пеп Гуардиола хвърлиха як пердах с 5:0 над гостуващия Бърнли.
Срещата започна с очакван натиск на "гражданите", като в 16-ата минута Джо Харт спаси сигурен гол на Агуеро. Минутка по-късно обаче английският страж нямаше какво да направи, когато отново аржентинският голмайстор стреля, като този път вкара топката в мрежата на Бърнли - 1:0.
Шампионите от Манчестър продължиха да налагат своето темпо и след попадението последваха редица положения пред вратата на Бърнли, но с добри изяви отново се отчете Джо Харт, предотвратявайки сигурни голове в своята мрежа.
Още в началото на втората част Сити реши всичко в мача, като в 54-ата минута и в 56-ата голове отбелязаха Бернардо Силва и Фернандиньо за 3:0.
"Гражданите" продължиха с тоталната си доминация, като поредното попадение във вратата на Бърнли падна чак в 83-ата минута и бе дело на Риад Марез, отбелязал от границата на наказателното поле - 4:0.Това обаче не бе всичко в срещата, като и Лирой Сане намери място сред голмайстори, вкарвайки в 90-ата минута на двубоя за крайното 5:0.
Така Манчестър Сити остава лидер във Висшата лига с 23 точки, като има две повече от вторите Челси и Тотнъм и 3 от четвъртия Ливърпул, който обаче тепърва ще играе днес своя мач срещу Хъдърсфийлд. Бърнли от своя страна е тринадесети в лигата с 8 пункта.