Манчестър Сити разби Уест Хям с 4:1

"Гражданите" спечелиха с 4:1 като гост

Манчестър Сити продължи със стил, въпреки че още преди няколко кръга стана шампион на Англия. "Гражданите" смазаха Уест Хям с 4:1 като гости в Лондон и изравниха клубния си рекорд от 102 гола за един сезон, след като бяха реализирани толкова и през сезон 2013/14.
Срещата започна с очакван натиск на "небесносините", които поведоха в резултата след 13 минути игра. Голмайстор бе Лерой Сане, който отбеляза след удар от далечна дистанция и рикошет в защитник на "чуковете".
В 27-ата минута Кевин де Бройне центрира от фланга, а Пабло Сабалета си заби нелеп автогол, правейки резултата 2:0 за гостите.
В края на първата част Аарън Кресуел вкара прекрасно попадение от пряк свободен удар за домакините, връщайки надеждите за нещо повече от загуба - 2:1.
Още в началото на второто полувреме Габриел Жезус стопи всички надежди на Уест Хям, след като отбеляза за 3:1.
В 64-ата минута на срещата Фернандиньо оформи крайното 4:1 с ново попадение за гостите.
След този резултат Сити събира невероятните 93 точки на върха, като вече се намира на цели 19 от втория Юнайтед. Уест Хям от своя страна се бори за своето оцеляване и остава с 35 пункта на петнадесетото място, като има само три точки повече от първия тим под чертата - Саутхямптън при равен брой изиграни срещи.