Манчестър Сити разби Уотфорд с 6:0

"Гражданите" разбиха с 6:0 Уотфорд

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Манчестър Сити продължава наказателната си акция в Англия. След като преди седмица разбиха с 5:0 Ливърпул, днес момчетата на Хосеп Гуардиола отнесоха с 6:0 Уотфорд като гост в среща от 5-ия кръг на Висшата лига.
Серхио Агуеро изведе гостите напред в резултата в 28-ата минута, когато засече с глава центриране от фаул на Де Бройне. Само 3 минути по-късно аржентинецът удвои, оползотворявайки на празна врата пас на Давид Силва.
В 37-ата минута Агуеро изведе с хитър пас Габриел Жесус зад отбраната на Уотфорд и бразилецът точен шут направи резултата класически.
В средата на второто полувреме Отаменди засече с глава центриране на Силва и направи 4:0 в полза на "гражданите. В 81-ата минута Агуеро оформи своя хеттрик, а в продължението на мача Стърлинг от дузпа направи 6:0.
Преди изиграването на останалите мачове Манчестър Сити е лидер във временното класиране с актив от 13 точки. Уотфорд пък е 8-и с 8.
В друг мач от кръга Нюкасъл спечели с 2:1 домакинството си на Сток Сити. Точни за 3-ия пореден успех за "свраките" в английския елит бяха Атсу (19) и Ласкел (68). Единственото попадение за "грънчарите" бе дело на Шакири (57).
Тимът на Рафаел Бенитес е с актив от 9 точки на 4-ото място, докато Сток Сити е 13-и с 5.